Ő is vadászik így közvetlenül tapasztalta milyen problémák adódhatnak egy vadászcsizmánál. Eleinte csak a barátainak a lábbelijeit javította, de gyorsan terjedt munkájának híre. Azóta már külföldről is érkeznek javításra szoruló vadászcsizmák. Kádár Ervin Sándorral beszélgettem munkájával kapcsolatban.
Üdvözlöm az egykalappal.hu szerkesztőségét, és minden Magyar Vadászt. Bemutatkozásként, nevem Kádár Ervin Sándor~ KES, szülővárosomban Hódmezővásárhelyen lakom, vállalkozó vagyok, aki mindig újító ötletekkel van megáldva.
Honnan jött az ötlet, hogy bele kezdj a vadászcsizmák javításába?
Mivel jómagam is vadászok, láttam a vadászbarátaim problémáit a csizmákkal. Nem egészen csizma javító a szakmám, de a fő vállalkozásom némiképp hasonló tevékenységet végez.
Kié volt az első csizma, amin tesztelted a javítási technikákat?
Természetesen elsőnek a közvetlen vadászbarátok csizmáit javítottam meg, de mivel gyorsan terjedt a híre, így egyre bővült az ügyfélkör.
Javítás előtt
Javítás után
Milyen technikákat használsz a javítás során?
Van hideg illetve meleg vulkanizálási technológia. Nyilván az adott sérülés határozza meg a javítási lépéseket. Továbbá ami egyedülálló dolog, amit magam kísérleteztem ki. hogy a javítás után, a javítást színre festem, így minimalizáljuk a javított terület láthatóságát. Figyelembe kell venni, hogy senki nem szeret foltos csizmában mutatkozni egy társas vadászaton, ez érthető, ezért az esztétikai festés elengedhetetlen. A lábbeli javítás után egy vízhatlansági teszten megy keresztül, ami garantálja, hogy a javított csizma vízálló lesz, mert ugyebár ez lenne a dolga.
Melyek a leggyakoribb gondok a lábbeliknél?
Mára már a tapasztalatokból megtudom mondani szinte minden vadász gumicsizma gyártmány gyönge pontját, konstrukciós hibáját. Név nélkül néhányat említve, a leggyakoribb a sarok leszakadás, és a talpszúrás. De vannak cipzár kocsi törések, vagy felsőrész szakadások. Igen sokféle sérülést láttam már.
Javítás előtt
Javítás után
Magyarországon kívül máshonnan is küldenek javításra?
Ha azt mondom, hogy a Hargitától kezdve, Fölvidékről, továbbá Délvidékről is küldtek már többször csizmát, akkor ez mindent elmond szerintem.
Javítás előtt
Javítás után
Ha jól tudom csizmajavításon kívül mással is foglalkozol. Tudnál pár gondolatot mondani a saját fejlesztésű kartámaszodról?
Mint már említettem, mindig vannak új ötleteim. A kartámasz gondolata azért valósult meg, mert jómagam is lő-botról bizonytalanabbul lövök, mint ahol fel tudom támasztani a kezemet. Ezzel a dologgal nem vagyok egyedül, így gondoltam kell egy kis segítség. Van akinek segít(mint pl. nekem), van akinek nem, és a félreértések elkerülése érdekében ez a kartámasz senkiből nem csinál mesterlövészt. Mindezeken túl még készítem a KES fonott fegyverszíjat, saját fejlesztésű kombinált aggatékot, derékszíjat. De mostanság olyan sok csizmát küldenek javítani, hogy fonásra már nem jut időm.
Kinek ajánlod ezt?
Mindenkinek aki egy picit is bizonytalan a lő-botról való lövéskor, és nem szeretne hibázni, ne adj Isten sebezni.
Hogyan lehet használni?
A kartámasz felszerelési, kezelési útmutatói fent vannak a https://www.facebook.com/kesfegyverszij oldalon.
Mennyi idő jut a munka mellett a vadászatra?
Nem panaszkodhatom, szerencsére azért szorítok időt a vadászatra is. Szeretek az ország minden tájára elmenni vadászni, természetesen a lehetőségekhez mérten. Szerencsére a csizmajavítás , és a vállalkozásom fő tevékenységéből adódóan egyre gyarapszik az ismerős, és ha valahová meghívnak vadászni, természetesen élek a lehetőséggel.
Milyen jövőbeni tervek vannak?
Tervek, és célok mindig lesznek számomra, ki tudja hogy mi lesz a következő újításom, de hogy lesz az biztos. Zárószóként, megragadom az alkalmat. Minden Magyar Vadásznak kívánok Áldott Karácsonyt, és vadászélményekben gazdag Új évet!
Köszönöm szépen a válaszaidat és viszont kívánok Békés Karácsonyt és Boldog Új évet!