Ebben a posztban összegyűjtöttük nektek a hét legszebb idézeteit. Jó szórakozást kívánunk!
- …hanyatt feküdtem a határárok kis dombján. Fejem alá gyűrtem egy adag friss lucernát és néztem a felhőket, a jövő-menő madarakat, hallgattam a kasza suhintását, és életem egy lett a tájjal, amelyben elsüllyedtem. Azt hiszem boldog voltam. (Fekete István)
2.Hogy a teremtéskor az asszony már mint a gyengébb fél jött-e a világra, nem tudhatjuk, bár az almaeset kétségtelenül amellett bizonyít, hogy Ádám volta a gyengébb, mert ő engedett, beleharapván az almába, mely később savanyúnak bizonyult.
Nem tudhatjuk azt sem, hogy a férfi engedelmessége milyen alapon történt. Éva anyánk egyszerűen ráparancsolt szegényre, hogy: „Vagy eszel ebből az almából, Ádám, vagy a fejedhez vágom!” – vagy pedig azt mondta ravaszul: „Ádám, Ádám, hogy milyen felséges ez az alma, arról neked fogalmad nincs. Ebből enned kell, mert én minden jót meg akarok veled osztani…” (Fekete István – Az asszony és a vadászat)3. Hűha! Mi ez? Milyen csapat,
mely a sűrű sárba szalad?
Vaddisznó az, erre lábal
mind a kilenc malacával.
Hogy röfögnek, hogy visítnak,
nincs ily hangja semmi sípnak!
Magukkal nem hoztak pakkot,
megeszik a gumót, makkot. (Csukás István – Vaddisznó-mese)
4.”Akármilyen utat is választasz magadnak, mindig lesznek, akik azt fogják mondani, tévedsz. Mindig lesznek majd olyan nehézségek, hogy azt fogod hinni, talán csakugyan a kritikusoknak van igazuk. Az út kiválasztása és követése a végsőkig mindig nagy bátorságot kíván.” (Ralph Waldo Emerson)5. „A nyugati égbolt színes hátteréből gyors röptű, hangtalan madár vágódott ki. Puskám a nyiladékra ugrott, de szalonkám a nyárfát megkerülve visszavágott a sűrűbe. Korrogva távolodott, s én megemeltem a kalapomat. Szalonkát láttam! Idén az elsőt! ” (Pintér Norbert)
6. ,, légy méltó mindig az Igazvadász névre! Úgy viselkedj, hogy az ebbéli voltodat más is elismerje, ne csupán csak magad!” (Bozóki László)7.,,A”puskás ember” legfőbb jellemzője a minden más értéket és körülményt semmibe vevő,felülíró eredménycentrikusság.” (Békés Sándor)
A bejegyzésben szereplő képek: Szabó Endre http://szaboendrefotonaploja.blogspot.hu