Ezért szeretem a nagymamám húslevesét….
Semmi sem fogható egy tál forró, gőzölgő tyúkhúsleveshez, amely évszaktól függetlenül szinte mindenki kedvence.
A házilag készített húsleves mindamellett, hogy ínycsiklandó, igazán jó hatással van a szervezetünkre is, ugyanis a benne található sok zöldség miatt vitaminokban gazdag.
Másnaposság esetén is jó ellenszer lehet a macskajaj okozta levertség enyhítésére, ugyanis kifejezetten immunerősítő hatással is rendelkezik. Elkészítése szerencsére nem igényel óriási konyhai tudást, így akár a kezdő háziasszonyok is bátran nekivághatnak a tyúkhúsleves elkészítésének, hiszen nem egy ördöngös levesről van szó.
A boltban kapható leveskockák vagy tasakos levesek fogyasztását és felhasználását pedig inkább kerüljük, ugyanis rengeteg sót, ízfokozót és tartósítószert tartalmaznak. Az a legjobb, ha a saját szemünkkel látjuk, mi is kerül bele a kedvenc levesünkbe.
A következőkben egy olyan húsleves receptet hoztunk el, amelyet közel 1 millióan tekintettek meg egy igen neves receptmegosztó portálon, így bátran állíthatjuk, hogy 1 millió ember nem tévedhet, és ez bizony ez a legeslegjobb csirkehúsleves recept a világon!
De mitől is olyan különleges ez a recept?
A titok talán az, hogy a csontos csirke felsőcombokat repceolajon kicsit megpirítjuk, ám jár még bele hagyma, fokhagyma, répa és zellerszál is, ami különleges textúrát ad az ételnek. Szóval van némi csavar a receptben, de még így is egy óra alatt elkészíthető és ezzel a recepttel 10 személyre varázsolhatunk ínycsiklandó levest az asztalra.
Hozzávalók:
1-1½ kg csontos felső csirkecomb;
1 tk. darabos bors;
½ tk. só;
1 tk. repceolaj;
10 csésze csirke alaplé;
1 nagy fej hagyma, felaprítva;
1 fokhagymagerezd, felaprítva;
4 zellerszál, felaprítva;
4 közepes répa, felaprítva;
2 babérlevél;
1 tk. friss felaprított kakukkfű vagy ¼ tk. szárított kakukkfű;
300 g tojásos tészta;
1 tk. friss aprított petrezselyem;
1 tk. citromlé;
1. Első lépésként a csirkecombokról papírtörlővel itassuk le a felesleges nedvességet, sózzuk borsozzuk, majd egy serpenyőbe tegyük oda a repceolajat hevülni. Mikor az olaj már megfelelő hőmérsékletű a csirkecombokat bőrös oldalukkal lefele tegyük a serpenyőbe és 3-4 percig pirítsuk. Ha kész szedjük ki a csirkecombokat és a bőrt távolítsuk el. A serpenyőben csupán 2 ek. olajat hagyjunk.
2. Ebbe a zsiradékba tegyük bele a hagymát és pirítsuk 4-5 percig, majd jöhet hozzá a fokhagyma további 1 perc pirításra. Mikor ezzel megvagyunk, az egészet öntsük fel az alaplével, majd helyezzük vissza a csirkéket, adjuk hozzá a többi zöldséget és fűszernövényeket, majd lassú tűzön lefödve 25-30 percig főzzük össze.
3. Ha ez kész, a csirkehúst szedjük ki egy tálba, a levest vegyük le a tűzről, majd a vékony tojásos tésztát tegyük bele és hagyjuk, hogy 20-22 perc alatt jól kidegedjen és magába szívja a leves íz anyagait.
4. Ha a hús annyira meghűlt, hogy már gond nélkül tudunk vele bánni, szedjük apró húsfalatokra, majd tegyük a levesbe.
5. Tálaláskor távolítsuk el a babérleveleket, szórjuk meg apróra vágott petrezselyemzölddel és ízesítsük citromlével (igény szerint sóval és borssal).
Hát nem egyszerű!? Hagyományos, mégis izgalmas ízeket ötvöző remek recept, amely közel 1 millió ember kedvencévé vált. Te kipróbálod?
Kiemelt kép forrása : Cityfood